У львівських школах розпочались уроки гуманної освіти

У 16 львівських школах пройшли перші уроки гуманної освіти у межах проекту «Маленький Принц. Львів, що любить тварин».

Цей освітній курс – унікальний як для Львова, так і для України загалом. Ініціатором є компанія Кормотех. Управління освіти ЛМР, в особі Львівського Навчально-методичного центру, підтримало таку ідею і взялося за розробку методичних матеріалів, за якими проводиться курс. Консультувала проект ГО «Академія Гуманної Освіти», завдяки якій курс вдалось доповнити матеріалами з світової практики. А ЛКП «Лев» запрошує дітей до себе, де покаже на прикладі своїх вихованців наслідки безвідповідальності.

«Метою даного курсу є підняття культури ставлення до тварин серед львів’ян. Це перегукується з концепцією біоцентризму, про яку так багато говорять в Європі. Згідно з нею, усі живі істоти в природі є рівними, мають свої права та свободи», – говорить Катерина Ковалюк, координатор проекту та керівник служби зі зв’язків з громадськістю компанії Кормотех.

При розробці курсу орієнтувалась на максимально інтерактивну подачу: розробили методичні матеріали для вчителя та яскравий зошит для дітей. Метою стало стимулювання не віртуального, а реального спілкування дітей між собою і тому всі 4 уроки програми засновані на інтерактивних технологіях. Це і дидактичні ігри, і рольові ігри, вправи інтерактивного характеру.

Про емоційну складову нового курсу гуманної освіти говорить і Тетяна Стрільчук, викладач біології школи-гімназії «Сихівська». Вона наголошує, що таких уроків дуже бракувало в межах загальноосвітнього курсу біології.

Основним завданням на думку організаторів проекту є розвиток культури ставлення до тварин, тобто, розвиток гуманного ставлення, практичне розуміння відповідальності за них, і, як наслідок, зменшення кількості безпритульних тварин у Львові.

Після пілотного курсу у 16-ти школах, планується запровадити гуманну освіту в усіх навчальних закладах Львова. «Зараз ми апробуємо курс у частині шків, далі збираємо відгуки, та вносимо корективи, аби у травні 2017 запустити курс у всіх школах Львова, – додає Катерина Ковалюк.

support@morkva.co.ua