Від чотирилапих – до людей. Як «Кормотех» вчить гуманності нове покоління українців

Компанія «Кормотех» пропагує гуманну освіту в українських школах і продовжує навчати педагогів. Інноваційний проект «Маленький принц. Україна, що любить тварин» презентували на П’ятій національній освітянській (не)конференції EdCamp Ukraine 2019 у Харкові

Це ключова подія року для прогресивного вчительства. Понад тисяча освітян з 25 регіонів України взяли участь у 258 різних сесіях: лекціях, дискусіях, тренінгах і семінарах. Головною тема (не)конференції — «Хороша людина. Зрощуємо в Україні».  

Ідея розвитку самодостатньої, обізнаної, співчутливої, демократичної людини є співзвучною із концепцією проекту гуманної освіти «Маленький принц. Україна, що любить тварин». Відтак «Кормотех», бренд преміум-харчування «КЛУБ 4 ЛАПИ» та Навчально-методичний центр освіти Львова презентували свій інноваційний освітній курс у межах сесії «Гуманність не вибіркова: від чотирилапих до людей». 

Формат EdCamp дозволяє вчителям вільно обирати, на які сесії піти. Презентацію «Маленького принца» відвідали близько 40 педагогів з різних міст. 

«EdCamp об’єднує вчителів, зацікавлених у розвитку, охочих змінюватися, небайдужих. Сюди їдуть навчатись і перезавантажуватись, – говорить координаторка проекту «Маленький принц. Україна, що любить тварин» Катерина Ковалюк. – Для нас це можливість зустрітися з вчителями, які хочуть відповідати концепції Нової Української Школи і шукають інструментів, щоби бути цікавими сучасним дітям. Ми даємо їм такий інструмент».
Освітній курс «Маленький принц» є інтерактивним. Педагог модерує процес, а учні працюють у групах. Це дозволяє дітям рефлексувати і стимулює висловлюватись. Навчальними матеріалами для курсу є спеціально розроблені зошити, вправи та відео. Завдяки урокам з циклу «Маленький принц» діти відповідальніше ставляться до домашніх улюбленців, розуміють, як з ними спілкуватись та піклуватися про них, а також вчаться поваги до інших живих істот. Від 2017 року його на постійній основі впроваджено у всіх львівських школах в межах курсу біології у 7 класі.  

«Зараз прекрасний час для таких проектів. Він відповідає на виклики перед сучасним демократичним суспільством. «Маленький принц» — це про зміну концепції з егоцентричної, де у центрі — людина, на біоцентричну — зосереджену на усьому живому. Ми гармонізуємось з міською політикою утримання чотирилапих та допомагаємо розв’язувати проблему безпритульних тварин. Тому наш проект — це про новий погляд на життя. Вчительська ініціатива тут є дуже важливою», — додає Катерина Ковалюк. 

Перед тим, як проводити такі уроки, вчителі біології проходять тренінги на базі львівського НМЦО. Найближчі відбуватимуться від жовтня 2019-го до квітня 2020 року. «Кормотех» забезпечить 6 тренінгів для не більш як 150 вчителів. Реєстрація триває за посиланням: http://bit.ly/2KigmB8 

Вчителю потрібно буде оплатити лише дорогу до Львова і назад. Інші побутові витрати покриє «КЛУБ 4 ЛАПИ». Учасників забезпечать методичними посібниками та комплектами зошитів з курсу «Маленький принц» на один навчальний рік та сувенірами. Програма навчання також включатиме екскурсію Львовом та візит на виробництво компанії «Кормотех» — виробника харчування для котів та собак, що є ініціатором проекту. 

Стежте за оновленнями у фейсбуці на сторінці Маленький принц. Україна, що любить тварин

support@morkva.co.ua