Українські ветеринари крокують в Європу!

У Львові, за підтримки компанії Kormotech, пройшли курси з ветеринарної анестезіології та ендоскопічних досліджень, за участю фахівців Університету природничого (Люблін, Польща) на передовому обладнанні.

Набагато раніше підписання Україною угоди з Євросоюзом стартувала програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, фінансування проектів у рамках якої здійснює Європейський Союз. Можливо, це не дуже відомо широкому загалу, але в межах цього співробітництва вже зроблено чимало, а саме: отримано і реалізуються кошти на будівництво двох вольєрів у Луцькому зоопарку, а також отримано кошти й придбано обладнання для створення «Ветеринарної школи передової діагностичної техніки зі спеціалізованими лабораторіями» на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького. Саме в аудиторіях і практичних класах останнього у другій декаді вересня проводилися дуже цікаві і насичені курси, що складалися з теоретичних і практичних частин.

Перший курс з ветеринарної анестезіології проходив 21-22 вересня, і його ведучою була лікар ветеринарної медицини з Університету природничого – Малгожата Лукаш. Слухачі мали змогу ознайомитися з завданнями, які має вирішувати сучасна ветеринарна анестезіологія, а також розібратися в її складових і принципах. Були розглянуті різні типи анестезії, особливості і передумови їх застосування, а також учасники мали змогу практично відпрацювати здобуті знання. На курс зареєструвалося близько 90 ветеринарних спеціалістів, більшість із яких – практикуючі лікарі. Другий курс проходив 23-24 вересня і стосувався ендоскопічних досліджень собак і котів. Тему ендоскопічних досліджень учасникам викладала кандидат ветеринарних наук Беата Абрамович. Ведуча розпочала курс із підготовки пацієнтів і будови обладнання (твердих і гнучких ендоскопів), допоміжних інструментів, їх обслуговування, очищення і дезінфекції, потім перейшла до детального розгляду методів дослідження, таких як: риноскопія, трахеоскопія, бронхоскопія, езофагоскопія, гастроскопія, дуоденоскопія, колоноскопія.

Певний акцент був зроблений на проведенні додаткових досліджень. Учасники ознайомилися з технікою відбору матеріалу під час ендоскопічних досліджень та вчилися грамотно інтерпретувати отримані результати. Також розглядалися методи усування сторонніх тіл. На цей курс було зареєстровано 55 ветеринарних спеціалістів, серед яких були й такі, що не відвідували курс з анестезіології.

Загалом, обидва курси відвідало близько 100 ветеринарних спеціалістів, серед яких, за даними організаторів, 80% – це практикуючі лікарі. «Ветеринарна школа передової діагностичної техніки зі спеціалізованими лабораторіями» на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького дуже вдячний компанії KORMOTECH. Далі буде!

support@morkva.co.ua