Чим годувати домашнього улюбленця: обираємо корм для собаки і кота

Від харчування домашньої тварини залежить її здоров’я і довголіття. Чимало господарів годують чотирилапих тим, що їдять самі: м’ясом, рибою, кисломолочними продуктами, овочами, крупами. Однак домашня їжа є одним з найсуперечливіших питань серед ветеринарів у всьому світі: собака чи кіт з натурального раціону зазвичай не добирає усіх необхідних вітамінів та корисних мікроелементів. Розповідаємо, яким буває собачий і котячий корм та як правильно підібрати раціон саме для вашого улюбленця.

 

Корм для собак та основні правила харчування

Домашні улюбленці завжди потребують максимально ретельної турботи, адже не здатні піклуватися про себе самі. Здорове харчування – запорука гарного самопочуття, бадьорості, активності і довголіття. Раціон собаки повинен бути повністю збалансований і ретельно продуманий.

Собачий корм вибирають на основі багатьох факторів: порода, розмір, вік, спосіб життя, умови утримання, кліматичні особливості, стан здоров’я, наявність певних показань або протипоказань і, звичайно ж, смаки тварини.

Не менш важливо дотримуватися постійного режиму годування: щодня, в один час, в одному місці, в тиші і спокої. Корм повинен містити необхідну кількість калорій, жирів, білків, вуглеводів, фосфору, кальцію, клітковини та інших поживних компонентів і мінералів.

 

Різновиди собачого корму та їх особливості

Усі корми для собак можна розділити на чотири групи:

  • Консерви для собак. Найбільш вологі та довго зберігаються. Саме їх найбільше полюбляють усі собаки. Головний інгредієнт – м’ясо, птиця або риба. Якісний продукт також має високий вміст овочів та різні корисні домішки.
  • Вологий корм для собак. Продається у маленьких упаковках (паучах), розрахованих зазвичай на один повноцінний прийом їжі. Зручний і практичний варіант. Від консервів у банках відрізняється насамперед меншим вмістом рідини.
  • Сухий корм для собак. Гранульований корм хорошої якості також виготовляють на основі м’яса або риби. Його особливість – велика концентрація поживних речовин і калорій. Кожна порода собак, особливо велика, практично не може обійтися без сухого корму, адже не добирає необхідних мікроелементів з консервів. Ще один плюс – користь для зубів та ясен.
  • Лікувальні та спеціалізовані корми. Використовують для конкретних порід, цуценят, старих собак або дієтичного харчування. Зазвичай мають особливий склад. А деякі з них призначає виключно ветеринар.

Також корми мають класифікацію: економ, стандарт, преміум і суперпреміум. Найкраще купувати продукти професійних серій, які проходять ретельний контроль якості і дозволяють скласти дійсно збалансований раціон собаки.

 

Як обрати вологий чи сухий корм для собак

Мокрі і сухі корми можуть окремо становити повноцінний раціон або поєднуватися між собою. Але важливо правильно підібрати їх з урахуванням складу і показань.

У складі не повинно бути надто багато зернових культур. Злаки корисні за своєю природою, але не можуть повністю замінити основний інгредієнт, який відповідає за рівень білків в організмі собаки. Повноцінний запас вітамінів і клітковини зберігають лише цільнозернові продукти. Найкраще – вівсяні пластівці, коричневий рис, ячмінь, кіноа та просо.

Краще уникати кормів з високим вмістом субпродуктів і наповнювачів, які перевищують кількість м’яса. Здоровий раціон не передбачає небезпечних консервантів і хімікатів для поліпшення виду або продовження терміну зберігання корму. Серед найпопулярніших преміум-лінійок достатньо збалансованих продуктів – не лінуйтеся вивчати склад корму для свого собаки.

Ми пропонуємо корм для собак найвищої якості. KORMOTECH пропонує тільки перевірену, безпечну і якісну продукцію, що відповідає всім міжнародним стандартам. Наші продукти харчування підійдуть для домашніх улюбленців різних порід, вподобань та способу життя.

 

Котячий корм та основні правила харчування

Правильний і збалансований раціон – секрет здоров’я, активності і довголіття улюбленої тварини. Коти – заручники своїх звичок. Саме тому господарям слід підійти до вибору корму з усією відповідальністю.

Корм для котів може бути звичайним або спеціалізованим. До других зазвичай належать корми для окремих порід, корм для кошенят або старих котів, дієтичні ветеринарні корми, корми для профілактики сечокам’яної хвороби, виводу шерсті, тощо.

Годувати кота краще в одному затишному місці і у визначений час. Корм завжди подавайте свіжим і у чистій мисці. Для двох і більше вихованців ліпше поставити відразу кілька тарілок на відстані, щоб не виникало суперечок.

 

Різновиди корму для котів та їх особливості

Найближчий зоомагазин запропонує вам великий асортимент універсальних і спеціалізованих кормів для котів. Однак важливо правильно підібрати котячий корм.

Вони діляться на три групи:

  • Консервовані. Зазвичай саме консерви викликають захват навіть у найвибагливіших кішок. Це вологі корми, які відмінно зберігаються у герметичній упаковці. Давати їх краще дозовано, порціями, а залишки перекладати у скляну закриту ємність. Не бажано, щоб консервований корм довго лежав у мисці, адже він втрачає більшість своїх корисних властивостей.
  • Вологі. Проміжний варіант між консервами і сухими кормами для котів. Зазвичай це шматочки, залиті соусом, які зберігаються у спеціальних пакетах (паучах). Їх вологість приблизно вдвічі нижча, ніж у консервів. Для зручності пакетики розраховані на один прийом їжі.
  • Сухі. Сухий корм для кішок містить найменше вологи, але корисно впливає на стан зубів. Продаються такі корми в пакетах різного об’єму.

Вологий чи сухий корм для котів?

Якісні корми, як вологі, так і сухі, можуть бути повноцінним раціоном з усіма необхідними компонентами. Основною різницею є кількість рідини, що споживає тварина. Так що до вибору можна підійти з міркувань зручності і смакових уподобань тварини.

Котам, які мало п’ють, краще підійдуть консерви. За рахунок високої вологості вони покривають добові потреби тварини у рідині. Купуючи коту сухий корм, потрібно постійно контролювати наявність чистої і свіжої питної води. Зате сухий корм – порятунок для господарів, які змушені покинути будинок на весь день, адже він не засихає і не псується так швидко, як відкриті консерви.

Сухі та мокрі корми зручно чергувати. Наприклад, вранці і ввечері годувати кота консервами, а на день, поки всі на роботі чи навчанні, залишати миску сухого корму та чисту воду.

Враховуйте, що енергетична цінність сухого і вологого корму може відрізнятися. Сухий корм зазвичай більш концентрований і містить більше корисних компонентів у меншому об’ємі. Саме тому ветеринарні дієти найчастіше представлені саме у вигляді сухого корму.

Ми пропонуємо корм для котів відмінної якості. Вся продукція компанії KORMOTECH відповідає міжнародним нормам і проходить постійний контроль. Ми створюємо та пропонуємо тільки найкращі продукти харчування для тварин, відповідно до їхніх потреб і способу життя.