Корм для собак

Корм для собак та основні правила харчування

Домашні улюбленці завжди потребують максимально ретельної турботи, адже не здатні піклуватия про себе самі. Здорове харчування – запорука гарного самопочуття, бадьорості, активності і довголіття. Раціон собаки повинен бути повністю збалансований і ретельно продуманий.

Собачий корм вибирається на основі багатьох факторів: породи, розміру, віку, способу життя, умов утримання, кліматичних особливостей, стану здоров’я, наявності певних показань або протипоказань і, звичайно ж, смаків тварини.

Не менш важливо дотримуватися постійного режиму годування: щодня, в один час, в одному місці, в тиші і спокої. Корм повинен містити необхідну кількість калорій, жирів, білків, вуглеводів, фосфору, кальцію, клітковини та інших поживних компонентів і мінералів.

Різновиди собачого корму та їх особливості

Усі корми для собак можна розділити на кілька видів, зважаючи на їхню структуру:

  • Консерви. Найбільш вологі та довго зберігаються. Саме їх найчастіше полюбляють усі собаки. Головний інгредієнт – м’ясо, птиця або риба. У складі хорошого продукту також містяться цілісні овочі та різні корисні домішки.

  • Вологий корм. Продається маленькими упаковками, розрахованими зазвичай на один повноцінний прийом їжі. Зручний і практичний варіант. Від консервів у банках відрізняється в першу чергу меншим вмістом рідини.

  • Сухий корм для собак. Гранульовані корми хорошої якості також виготовляються на основі м’яса або риби. Їх особливість – велика концентрація поживних речовин і калорій. Великі породи практично не можуть обійтися без сухого корму, адже не добирають необхідних елементів з консервів. Ще один плюс – користь для зубів та ясен.

  • Лікувальні та спеціалізовані корми. Використовуються для дієт, конкретних порід, для цуценят або старих собак. Зазвичай вони мають особливий склад, а деякі з них призначаються виключно ветеринаром.

Також корми класифікуються за класами: економ, преміум і супер-преміум. Найкраще купувати продукти професійних серій, які проходять ретельний контроль якості і дозволяють створити дійсно збалансований раціон.

Як обрати вологий чи сухий корм для собак?

За своєю суттю мокрі і сухі корми можуть становити повноцінний раціон або поєднуватися між собою. Але важливо правильно підібрати їх з урахуванням складу і показань.

Наприклад, в складі не повинно бути занадто багато зернових культур. Корисні по природі, вони не можуть повністю замінювати основний інгредієнт для підвищення вмісту білка. Повноцінний запас вітамінів і клітковини зберігається тільки в цільних зернових. Найкраще в цій ролі – вівсяні пластівці, коричневий рис, ячмінь, кіноа та просо.

Краще уникати кормів з високим вмістом субпродуктів і наповнювачів, кількість яких перевищує кількість м’яса. Звичайно, здоровий раціон не передбачає небезпечних консервантів і хімікатів для поліпшення виду або продовження терміну зберігання корму. Навіть серед найпопулярніших преміум-лінійок досить збалансованих продуктів, якщо не полінуватися і витратити час на вивчення складу.

У нас можна купити корм для собак кращої якості. KORMOTECH пропонує тільки перевірену, безпечну і якісну продукцію, що відповідає всім міжнародним стандартам. Наші продукти харчування підійдуть для домашніх вихованців різних порід, вподобань та образу життя.