KORMOTECH підтримав потрійний «CACIB*», що вперше мав місце в Україні

28-29-30 серпня 2015 року у Києві вперше проводилось три виставки: «Золота Пектораль», «Золото Скіфів» і «Софія Київська» . Організатори вирішили дати заводчикам шанс відчути на собі триденну виставку і потренуватися перед Euro Dog Show 2017.

На рингу золотистих ретріверів, за яких вболівала торгова марка «Club 4 Рaws» в рамках виставки «Золота пектораль», зібралося 20 кращих. Однак суддя з Австрії Monika Blaha радить поліпшити якість українських собак: «Раніше якість була кращою. Українські лабрадори малі в розмірі. Можна завезти нову кров, наприклад, з Італії чи Німеччини, і через одне-два покоління ваші собаки будуть набагато кращі». Але все ж перед красенем Teddy (Firequest Thinking Big) з Києва суддя не могла встояти, і він отримав-таки звання кращого представника породи.

В перший день виставковий марафон тільки набирав обертів. Олена Склярова пояснює: «Кожен день один і той же собака може отримати по одному міжнародному титулу плюс національний, який потім може бути врахований при отриманні титулу міжнародного чемпіона з екстер’єру, тобто «Інтерчемпіона». Зараз із фінансових та інших причин людям важко подорожувати і по Україні, і за кордон. Тому вони можуть вбити відразу двох зайців: стати чемпіоном України, можливо навіть багаторазовим, і отримати міжнародні титули».

На суботньому «Золоті Скіфів» ТМ «Club 4 Рaws» вболівала за німецьких вівчарок, а ТМ «Optimeal»підтримала ринг лабрадорів ретріверів. На рингу німецьких вівчарок, собак оцінював суддя з більш ніж сорокарічним стажем роботи саме з цією породою – Валерій Замлинський. У нього кожен собака пробіг не по одному колу, і був оглянутий детально з усіх можливих сторін. «Будь-який робочий собака повинен бути витривалим, невтомним і здатним доправити своє тіло в потрібну точку за найкоротший час», – пояснює свою уважність суддя міжнародної категорії. За цими та іншими якостями найкращою він визнав вихованку Amadeus-Burg Сергія Акатова. До слова, і суддя, і переможець зійшлися на думці, що раціони від ТМ «Club 4 Рaws» підходять їхнім собакам найкраще.

На третій день змагань ринги помітно порідшали. Хоч у Міжнародному виставковому центрі було не так спекотно, як на вулиці, заводчики і їхні вихованці після насиченої п’ятниці і суботи з незвички втомилися і почали роз’їжджатися по домівках. «У 2017-му році, коли Україна прийматиме «Євро», чемпіонат світу буде проходити в Еквадорі. Деякі, звичайно, поїдуть, а деякі пошкодують своїх собак. Через тривалий переліт і дуже спекотний клімат титули багатьох чемпіонів можуть бути втрачені для наших собак. Тому титул чемпіона Європи в 2017-му році буде набагато вагомішим, ніж це могло б бути в інші роки», – пояснює стратегію КСУ Олена Склярова.

Одні з тих, кому, напевно, найважче буде полетіти в Еквадор – чорні тер’єри. Їхня шерсть – вже точно не для спекотних країн. А ось в прохолоді київської виставки їм, здавалося, було  саме в раз. Суддя з Фінляндії Marianne Holm залишилася задоволена нашими собаками, а найкрасивішим і правильно складеним назвала полтавського Ферзя Золотого граду Оксани Барської.

Всього зареєструвалися на виставку 162 породи, на трьох виставках побували в цілому близько 4 600 собак. Крім українських заводчиків, виставку відвідали росіяни, білоруси, молдавани, угорці і навіть два представники з Великобританії. Цього року на виставку вперше зареєструвалася баварська гонча і польська підгалянська вівчарки.

Як виявилося, триденний міжнародний чемпіонат – це складно, але цілком реально. Після нього стали витривалішими не тільки собаки, але навіть заводчики та експерти КСУ. Тепер вони з нетерпінням чекатимуть на підсумкову київську виставку в кінці цього року, і, звичайно, зі ще більшим нетерпінням – Euro Dog Show 2017. А торгові марки«Optimeal» та «Club 4 Paws» з радістю допоможуть їм підготуватися до відповідальних рингів!

«CACIB *» кандидат в Інтернаціональні Чемпіони краси. Собака, що отримав титул «CACIB» – здобуває шанс стати чемпіоном на міжнародній арені.

support@morkva.co.ua