Чотирилапі в погонах: на Закарпатті обрали найкращого службового собаку України

Упродовж трьох днів, з 27 по 29 вересня, в Ужгороді тривали змагання службових вівчарок з усіх регіонів України і з-за кордону. Офіційним партнером Першого відкритого міжнародного чемпіонату Нацполіції з багатоборства кінологів став «КЛУБ 4 ЛАПИ».
Собаки Національної поліції, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Державної пенітенціарної служби та іноземних правоохоронних структур змагалися у шістьох кінологічних дисциплінах: загальній підготовці, вибірці людини і речі, слідовій роботі, а також долали смугу перешкод і затримували порушників.
Породою-фаворитом серед чотирилапих на службі є німецька вівчарка. Однак змагання показали, що все частіше залучають і бельгійських вівчарок (малінуа). Не дарма: вони активніші, фізично витриваліші і мають міцну нервову систему. Бельгійці особливо вправні у затриманні втікачів.
Чемпіонат зібрав 36 німецьких і бельгійських вівчарок. А географія змагань вийшла на міжнародний рівень, залучивши учасників зі Східної Європи.

«Змагання із чотирилапими колегами з Європи стимулює українських службових собак підвищувати рівень. А отже наступного разу можна сподіватися на ще кращі результати. Це розвиває навички собак з різних силових структур, що робитиме їхню роботу ефективнішою. Приємно відзначити, що приїхали учасники з Луганщини і Донеччини», – кажуть організатори чемпіонату.
Третє місце посів пес Форс з інструктором Сергієм Головком з запорізької поліції.
А найкращим серед українських учасників став службовий вівчар Лорд з Національної гвардії України. Зі своїм кінологом Павлом Малим з Львівщини вони вибороли срібло.
Перемогу здобув поліцейський собака з Чехії на прізвисько Кім разом зі своїм інструктором Патріком Томінкою.
Підготовка чотирилапого чемпіона потребує постійних тренувань, ретельного догляду і правильного раціону. Тому призери у кожній з дисциплін і переможці у загальному заліку отримали не лише кубки, грамоти і медалі, а й запаси раціонів від «КЛУБ 4 ЛАПИ».
«Це український продукт безкомпромісної якості. І ми за неї відповідаємо. Наприклад, за результатами цих змагань найкращим поліцейським собакою став вівчар з Запоріжжя. Він у відмінній формі. Вихованці кінологічного центру у Запорізькій області харчуються кормами «КЛУБ 4 ЛАПИ» близько 8 років. Те, аби наші песики були на одному рівні з європейськими колегами і мали міцне здоров’я, важливо для усієї країни», – говорить Юрій Ковалюк з «КЛУБ 4 ЛАПИ».
У 2016-му чемпіонат серед українських службових собак Закарпатська поліція проводила у Мукачевому. Надалі організатори планують проводити змагання на міжнародному рівні щорічно.

support@morkva.co.ua