Українські ветеринари крокують в Європу!

У Львові, за підтримки компанії Kormotech, пройшли курси з ветеринарної анестезіології та ендоскопічних досліджень, за участю фахівців Університету природничого (Люблін, Польща) на передовому обладнанні.

Набагато раніше підписання Україною угоди з Євросоюзом стартувала програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, фінансування проектів у рамках якої здійснює Європейський Союз. Можливо, це не дуже відомо широкому загалу, але в межах цього співробітництва вже зроблено чимало, а саме: отримано і реалізуються кошти на будівництво двох вольєрів у Луцькому зоопарку, а також отримано кошти й придбано обладнання для створення «Ветеринарної школи передової діагностичної техніки зі спеціалізованими лабораторіями» на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького. Саме в аудиторіях і практичних класах останнього у другій декаді вересня проводилися дуже цікаві і насичені курси, що складалися з теоретичних і практичних частин.

Перший курс з ветеринарної анестезіології проходив 21-22 вересня, і його ведучою була лікар ветеринарної медицини з Університету природничого – Малгожата Лукаш. Слухачі мали змогу ознайомитися з завданнями, які має вирішувати сучасна ветеринарна анестезіологія, а також розібратися в її складових і принципах. Були розглянуті різні типи анестезії, особливості і передумови їх застосування, а також учасники мали змогу практично відпрацювати здобуті знання. На курс зареєструвалося близько 90 ветеринарних спеціалістів, більшість із яких – практикуючі лікарі. Другий курс проходив 23-24 вересня і стосувався ендоскопічних досліджень собак і котів. Тему ендоскопічних досліджень учасникам викладала кандидат ветеринарних наук Беата Абрамович. Ведуча розпочала курс із підготовки пацієнтів і будови обладнання (твердих і гнучких ендоскопів), допоміжних інструментів, їх обслуговування, очищення і дезінфекції, потім перейшла до детального розгляду методів дослідження, таких як: риноскопія, трахеоскопія, бронхоскопія, езофагоскопія, гастроскопія, дуоденоскопія, колоноскопія.

Певний акцент був зроблений на проведенні додаткових досліджень. Учасники ознайомилися з технікою відбору матеріалу під час ендоскопічних досліджень та вчилися грамотно інтерпретувати отримані результати. Також розглядалися методи усування сторонніх тіл. На цей курс було зареєстровано 55 ветеринарних спеціалістів, серед яких були й такі, що не відвідували курс з анестезіології.

Загалом, обидва курси відвідало близько 100 ветеринарних спеціалістів, серед яких, за даними організаторів, 80% – це практикуючі лікарі. «Ветеринарна школа передової діагностичної техніки зі спеціалізованими лабораторіями» на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького дуже вдячний компанії KORMOTECH. Далі буде!

wemes

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE