Корм для котів

Корм для котів та основні правила харчування

Правильний і збалансований раціон – секрет здоров’я, активності і довголіття улюбленої тварини. Коти – заручники своїх звичок. Саме тому господарям слід підійти до вибору корму з усією відповідальністю.

Корм для котів може бути звичайним або спеціалізованим. До других зазвичай відносяться корми для певних порід, корм для кошенят або старих котів, дієтичні ветеринарні корми, корми для профілактики сечокам’яної хвороби, виводу шерсті, тощо.

Для годування краще обрати одне затишне місце та один час. Корм завжди подається свіжим і в чистій мисці. Для кількох вихованців ліпше поставити відразу декілька тарілок на відстані, щоб запобігти суперництву.

Різновиди корму для котів та їх особливості

Будь-зоомагазин пропонує величезний асортимент універсальних і спеціалізованих кормів для котів, серед яких не так просто підібрати підходящий варіант.

Традиційно їх класифікуються на:

  • Натуральні. Різноманітна домашня їжа: м’ясо, риба, кисломолочні продукти, овочі, крупи. Користь натурального харчування для домашніх тварин – одне з найбільш суперечливих питань серед ветеринарів та фахівців по всьому світу.

  • Консервовані. Зазвичай саме консерви приводять у захват навіть найвибагливіших кішок. Такі корми вологі та відмінно зберігаються в герметичній упаковці. Давати їх краще дозовано, порціями, а залишки – перекладати в скляну ємність. Не бажано, щоб консервований корм довго лежав в мисці, адже він втрачає більшість своїх корисних властивостей.

  • Вологі. Проміжний варіант між сухими кормами для котів та консервами. Зазвичай шматочки, залиті соусом, зберігаються в пакетах. Їх вологість приблизно вдвічі нижча, ніж у консервів. Для зручності пакетики розраховані на один прийом їжі.

  • Сухі. Сухий корм для кішок містить найменше вологи, але сприятливо впливає на стан зубів. Продаються такі корми в пакетах різного об’єму.

Вологий чи сухий корм для котів?

Якщо мова йде про якісні та професійні корми, і вологі, і сухі можуть бути повноцінним раціоном, в якому містяться всі необхідні речовини і компоненти. Основною різницею в такому випадку є кількість рідини, що споживається, так що до вибору можна підійти з міркувань зручності і смакових уподобань тварини.

Котам, які мало п’ють, краще підійдуть консерви, які за рахунок високої вологості покривають добові потреби тварини в рідини. Купуючи коту сухий корм, потрібно постійно контролювати наявність чистої і свіжої питної води. Зате сухий корм – порятунок для господарів, які змушені покинути будинок на весь день, адже він не засихає і не псується так швидко, як відкриті консерви.

Сухі та мокрі корми зручно чергувати. Наприклад, вранці і ввечері годувати кота консервами, а на день, поки всі на роботі чи навчанні, залишати йому миску сухої їжі та чисту воду.

Варто враховувати і те, що енергетична цінність може істотно відрізнятися. Сухий корм зазвичай більш концентрований і містить більше корисних компонентів в меншому об’ємі. Саме тому ветеринарні дієтичні різновиди найчастіше представлені саме в сухому вигляді.

Незалежно від обраного варіанту, у нас можна купити корм для котів бездоганної якості. Вся продукція компанії KORMOTECH відповідає міжнародним нормам і проходить постійний контроль. Ми створюємо та пропонуємо тільки кращі продукти харчування для тварин, що відповідатимуть їхнім потребам і способу життя.